شرکت پریزکوه یگانه ( پریز )

سرویس و نگهداری آسانسور - نگهداری آسانسور - تعمیر آسانسور - شرکت پریز کوه

سرویس و نگهداری آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور

نظر به اینکه سرویس ماهیانه از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و اگر تعمیر و نگهداری آسانسور بر اساس فرم ها و جداول و دستورالعمل‎های مربوطه به صورت دقیق و متعهدانه انجام شود، ضمن افزایش عمر و کارایی آسانسور، مصرف‎کنندگان شاهد کمترین خرابی آسانسور خواهند بود. ضمن اینکه اگر بازرسی و نگهداری ادواری و ماهیانه آسانسور  با برنامه و طبق جدول های مربوطه انجام گردد، از هزینه های گزاف تعویض لوازم یدکی و دستمزدهای غیر معمول نیز کاسته می‎شود.

با توجه به الزام اداره استاندارد شرکت های آسانسوری پس از نصب به مدت یکسال مسئولیت تعمیر و نگهداری آسانسور را به عهده دارند، با توجه به اینکه آسانسور ماشینی است که پس از مونتاژ و راه‎اندازی، عیوب و نواقص احتمالی آن بروز می‎کند، نگهداری آن توسط نصاب آسانسور باعث می‏ شود، این شرکتها با کنترل و دقت لازم در طول دوره نصب آسانسور، آسانسوری را به خریدار تحویل نمایند که از کیفیت لازم برخوردار بوده و کمترین مشکلات را داشته باشد.

راه اندازی آسانسور

غالب آسانسورهایی که در حال سرویس ‎دهی می‎باشد، از نوع کششی است، تمرکز اطلاعات ویژه این گونه آسانسورهاست. بر اساس تجربه وقتی سرویس‎ کار برای بازدید ادواری و ماهیانه آسانسور به ساختمانی مراجعه می‎کند باید با همراه داشتن لیست کامل عملیاتی که باید انجام شود، پس از مراجعه به مسئول ساختمان و هماهنگی با وی جهت مشخص نمودن زمان عملیات سرویس، و از دسترس خارج نمودن آن به اطلاع ساکنین رسانده شود .

سرویس آسانسور

اگر هنگامی که بازرس آسانسور بازرسی را انجام می دهد نیاز به سرویس احساس کند سرویس دهی برای قسمتهای متحرک و ثابت اعم از الکتریکی و مکانیکی صورت می گیرد. همچنین تمام آسانسورها باید طبق “چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور” ماهیانه حداقل یکبار مورد سرویس قرارگیرد.

تعمیرات پیشگیرانه

این تعمیرات زمانی صورت می گیرد که هنوز امکانات وسایل نصب شده در حال کار بوده و دچار خرابی نشده است. هدف از تعمیرات پیشگیرانه آن است که خرابی سیستم به تعویق افتد و فاصله های بین خرابی ها رو افزایش بگذارد و یا جلوی خرابی های احتمالی گرفته شود.

تعمیرات خرابی

این تعمیرات مربوط به مواردی است که دستگاه از کار افتاده است و نمی تواند به وظایف پیش بینی شده عمل کند. با انجام تعمیرات لازمه، آسانسور مجددا راه اندازی شده و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

Post a comment

Your email address will not be published.